مجازی سازی Desktop

 

VMware Horizon بهترین راهکار مجازی‌سازی Desktop

Horizon 7 با استفاده از بهترین‌ امکانات Mobile و Cloud توانسته است تحول بزرگی را در VDI یا مجازی‌سازی Desktop ایجاد نموده و مزایایی همچون سادگی، امنیت، سرعت و مقیاس‌پذیری را با حداقل هزینه برای کاربران به ارمغان آورد. علاوه بر آن سرعت عملکرد را تا 30 برابر افزایش و در عین حال هزینه‌ها را نسبت به راهکارهای سنتی تا 50% کاهش داده است. این تکنولوژی به عنوان یک راهکار Hybrid Cloud واقعی با یک کنسول واحد مدیریتی (Single Pane of Glass)، تمام برنامه‌های کاربردی و Desktop‌های مجازی را به سرعت و سادگی یا از سرویس Cloud یا به صورت On-Premise ارائه و مدیریت می‌نماید.

شرکت مهندسی "بهامد سازان شبکه آریا" با مطالعه و بررسی نیاز سازمانها این تکنولوژی را راهکاری بسیار مناسب برای کاهش هزینه های خرید سخت افزار PC برای کاربران و همچنین مدیریت هر چه ساده تر سیستم عاملهای آنها معرفی نموده و این تکنولوژی با کاهش بارکاری مدیران شبکه برای نصب برنامه های کاربردی و همچنین وصله های امنیتی و … راهکاری بسیار موثر برای مدیریت یکپارچه کاربران از سوی این شرکت مهندسی به سازمانها پیشنهاد می گردد. شرکت مهندسی "بهامد سازان شبکه آریا" با تجربیات متعدد در پیاده سازی این تکنولوژی، در ادامه به تشریح بخشی از قابلیتهای منحصر به فرد این تکنولوژی می پردازد.

ارائه Desktop و برنامه کاربردی به عنوان سرویس

دسترسی به این سرویسهای برنامه‌ کاربردی و Desktop شامل برنامه‌های کاربردی RDS-Hosted، برنامه های کاربردی SaaS، برنامه‌های کاربردی مجازی‌سازی شده ‌Citrix و همچنین برنامه‌های کاربردی Package شده با ThinApp از طریق یک فضای کاری یکپارچه برای کاربران نهایی فراهم شده و تمامی منابع مورد نیاز را با سرعت مورد انتظار و کارایی لازم در کسب ‌و ‌کار برای در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

Desktopها و برنامه‌های ارائه شده از طریق یک پلتفرم مجزا

Desktopها و برنامه‌های مجازی یا Hosted از طریق یک پلتفرم جداگانه برای مدیریت آسان ارائه می‌گردند و بسیار آسان و سریع در تمامی موقعیتها و تجهیزات در اختیار کاربر قرار می‌گیرند.

فضای کاری یکپارچه دیجیتال

تکنولوژی Virtual Desktop Infrastructure و یا VDI از فرآیندهایی همچون تائید اعتبار به صورت Real-Time و مدیریت احراز هویت در تمام منابع مرتبط با آن از قبیل Active Directory و LDAP پشتیبانی نموده و برای کاربران نهایی دسترسی زمینه‌ای و سفارشی به منابع  را از یک فضای کاری واحد و یکپارچه امکانپذیر می‌نمایند.

Desktop‌های Just-in-Time با استفاده از تکنولوژی Instant Clone

Horizon با بهره‌مندی از تکنولوژی Instant Clone همراه با App Volumes‌ می‌تواند نیاز به مایحتاج مربوط به زیرساخت را تاحد زیادی کاهش داده و در عین حال امنیت را بهبود ‌بخشد. دو تکنولوژی فوق این امکان را فراهم می‌نمایند تا سرویسهای برنامه‌های کاربردی و Desktop شخصی‌سازی‌ شده‌ جدید در هر بار ورود (Log In) شدن برای کاربران نهایی ارائه‌ گردد.

 

ایجاد تحول در تجربه کاربران با  Blast Performance

مدیریت جامع فضای کاری  (Workspace)

می‌توان گفت تنها VMware این قابلیت را داراست که مدیریت برنامه‌های کاربردی و فضای کاری را به صورت End-to-End و با ویژگیهای زیر ارائه نماید:

 • تفکیک برنامه‌های کاربردی از سیستم عامل با برنامه‌های کاربردی Container شده
 • ارائه‌ بلادرنگ برنامه‌های کاربردی به Desktop‌های فیزیکی یا مجازی
 • مدیریت Policy و Policy‌های هوشمند برای ارائه یک سیستم‌ Real-Time و مبتنی ‌بر Policy همراه با مدیریت زمینه‌ای هوشمند و مبتنی بر Role
 • مدیریت فضای کاربری برای ایجاد یک تجربه مشابه، شخصی‌سازی شده‌ و پویا از Desktop در تمامی تجهیزات
 • مدیریت تصویر با قابلیت Disaster Recovery به صورت Built-In
 • مدیریت محیط کاربری و شخصی‌سازی برای کاربر
 • قابلیت شخصی‌سازی و تنظیم پویا ‌Policyها در تمام محیطهای مجازی، فیزیکی و مبتنی بر Cloud توسط User Environment Manager ایجاد می‌شود.
 • ارائه برنامه‌های کاربردی و مدرن سازی مدیریت چرخه عمر با App Volumes

App Volumes با ایجاد دسترسی به Desktop‌های مجازی و برنامه‌های کاربردی انتشار یافته از قبیل برنامه‌های کاربردی RDS-Hosted و Citrix XenApp، از کاربران نهایی پشتیبانی می‌نماید. بنابراین مدیریت برنامه‌های کاربردی از یک فرآیند کند و طاقت‌فرسا به یک مکانیسم چابک با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا تبدیل می‌شود که علاوه بر عرضه‌ و مدیریت سریعتر برنامه‌های کاربردی، موجب کاهش هزینه‌‌های IT تا 70% می‌گردد.

 • ارائه و مدیریت برنامه‌های کاربردی به صورت Real-Time
 • ارائه‌ برنامه‌های کاربردی در قالب Package به منظور اجتناب از مشکلات تطبیق‌پذیری
 • آماده‌سازی سریع برنامه‌های کاربردی در مقیاس مورد نیاز
 • اختصاص برنامه‌های کاربردی به کاربران، گروهها یا تجهیزات حتی در هنگام ورود کاربران به Desktop شخصی
 • آماده‌سازی، ارائه، به‌روز‌رسانی و کنار گذاشتن برنامه‌های کاربردی به صورت Real Time

 • تفکیک و جداسازی برنامه کاربردی
 • Policyهای هوشمند با دسترسی آسان
 • مدیریت Image
 • فرآیند تجزیه و تحلیل و خودکارسازی

حالات مختلف پیاده‌سازیVMware Horizon به صورت  On Premise،Off Premise و یا hybrid

 • بهره‌مندی از یک کنسول مدیریتی قدرتمند در Cloud با هدف مدیریت زیرساخت و کلیه سرویسهای برنامه‌ کاربردی و Desktop Horizon به صورت On Premise یا بر روی Cloud
 • ارتقاء و توسعه آسان در مقیاس مورد نیاز با ارائه فوق‌العاده سریع زیرساخت فوق همگرا و از پیش تعریف شده همراه با تکنولوژی Instant Clone
 • افزایش قدرت Data Center مبتنی بر نرم افزار شامل مجازی سازی شبکه، ذخیره‌سازی و سرور

VMware Horizon در ترکیب با سایر انواع مجازی سازی و پشتیبانی از آنها، باعث بهینه سازی عملکرد و امنیت Data Center شده و در نتیجه به کاهش هزینه‌های IT، بهبود تجربه کاربران و چابکی بیشتر کسب و کار می گردد. مثلا به همراه NSX می توان خیلی سریع و آسان Policyهای امنیتی شبکه را برای کاربران نهایی (با هر ابزار و از هرمکان) ایجاد نماید، بدون اینکه نیازی به انجام تغییرات در زیرساخت فیزیکی وجود داشته باشد.

برچسب ها: VMWare, Horizon, Blast