AV/CG

درباره Chromakey Technique

AV/CG

به حذف ‌کردن رنگی مشخص، که غالباً به رنگ Green (Green Screen) مشهور است، Chroma Key Technique می گویند. این تکنیک از حقه های سینمایی می باشد که اوایل شروع استودیوهای فیلمسازی اولین ‌بار توسط George Albert Smith در سال‌ 1898 مورد استفاده قرار گرفت.

لیست Graphic Cardهای سازگار با Adobe Premier

AV/CG

 

کارت Graphicهای ذکر شده در این لیست، پیشنهادهای شرکت Adobe برای یک Processing ایده آل در Adobe Premier هستند. اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که درباره Updateهای اخیر Adobe گیج شده اید و با Error: Not Supported کارت Graphic در Premier روبرو شده اید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرکت Adobe همزمان با انتشار نسخه ۲۰۲۰ نرم افزار Premier محدودیتهایی را در کاربرد Graphic Cardهای قدیمی مطرح کرد. این موضوع با موج اعتراضهای کاربرانی که در ابتدای کار، با Error پشتیبانی نشدن Graphic Card آنها توسط Premier روبرو شده بودند، مواجه شد. ولی شرکت Adobe به تصمیم خود پافشاری کرد و این رویکرد را هم راستا با افزایش کارایی و سرعت کار با Premier مطرح کرد.

انتخاب کارت گرافیک مناسب

AV/CG

 

 

Graphic Card از جمله کارتهای توسعه است که وظیفه آن تولید و ارسال تصاویر خروجی به نمایشگر است.

نحوه نام گذاری:

سازندگان Graphic Card معمولاً محصولات خود را بر اساس قالب استانداردی نام گذاری می‌کنند که بدین صورت است:

Manufacturer+GPU Brand+GPU+Series+Memory Capacity+Memory Type

نوع حافظه گرافیکی+ظرفیت حافظه گرافیکی+سری+مدل GPU+ برند +سازنده Graphic Card

برای نمونه:

GIGABYTE + GeForce + GTX 980 Ti + G1 Gaming + 6GB + GDDR5

انتخاب GPU مناسب Adobe Premiere

AV/CG

 Editorهای حرفه‌ای Video Production به خصوص کسانی که کار Video Editing انجام می‌دهند، از Softwareه‌های مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از آنها Adobe Premiere است. برنامه Adobe Premiere محیط نسبتاً پیچیده و حرفه‌ای دارد و کار کردن با آن شاید برای کاربران آماتور چندان آسان به نظر نرسد. علاوه بر این، استفاده از این نرم افزار Video Editing به یک سیستم قوی نیاز دارد که CPU و RAM آن بتواند از عهده پردازش داده‌های گرافیکی و اطلاعات Video حجیمی که در یک فایل Video وجود دارد، برآید. 

تکنولوژی IMAX

AV/CG

 

IMAX سرواژهٔ Image Maximum فرمت ۷۰ میلیمتر فیلمهای سینمایی است که در کانادا در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط گریم فرگوسن، رومن کرویتر، رابرت کر و ویلیام سی شاو ساخته شده‌ است. IMAX دارای ظرفیت ضبط و نمایش تصاویر با اندازه و وضوح بسیار بیشتری نسبت به سیستمهای سنتی و قدیمی فیلم است. از سال ۲۰۰۲ بعضی فیلمها برای پخش به فرمت IMAX تبدیل شده‌اند و بعضی فیلمها نیز به صورت IMAX تولید شده‌اند.

تاریخچه

در تاریخ ۲۸ آوریل تا ۲۹ اکتبر سال ۱۹۶۷ نمایشگاهی با عنوان Expo 67 در شهر مونترال کانادا برپاگشت. به دنبال این نمایشگاه پربیننده، شرکت IMAX با گشودن دو دفتر مرکزی مشترک در شهرهای نیویورک و تورنتو آغاز به کار کرد. فعالیتهای شرکت IMAX با طراحی سالنهای سینمایی IMAX آغاز شد ولی این فعالیتها بزودی وسعت چشمگیری پیدا کرد. تا پایان ماه ژوئن سال جاری تعدادی در حدود ۳۹۴ سالن نمایش IMAX در ۴۴ کشور جهان ثبت شده ‌است که تقریباً ۷۰ درصد آنها در آمریکای شمالی و ۳۰ درصد در کشورهایی چون انگلستان، استرالیا، هند، فیلیپین، بلغارستان، فرانسه و اسپانیا قرار دارند. اهمیت فعالیتهای IMAX تا حدی چشمگیر بود که این شرکت در سال ۱۹۹۷ موفق به دریافت جایزه اسکار موفقیت علمی و تکنیکی شد.

مقالات دیگر...

1 2