مجازی سازی دیتاسنتر

مجازی سازی دسکتاپ

مجازی سازی دیتاسنتر

 

VMware Horizon بهترین راهکار مجازی‌سازی دسکتاپ

Horizon 7 با استفاده از بهترین‌ امکانات Mobile و Cloud توانسته است تحول بزرگی را در VDI یا مجازی‌سازی دسکتاپ ایجاد نموده و مزایایی همچون سادگی، امنیت، سرعت و مقیاس‌پذیری را با حداقل هزینه برای کاربران به ارمغان آورد. علاوه بر آن سرعت عملکرد را تا 30 برابر افزایش و در عین حال هزینه‌ها را نسبت به راهکارهای سنتی تا 50% کاهش داده است.

این تکنولوژی به عنوان یک راهکار Hybrid Cloud واقعی با یک کنسول واحد مدیریتی (single pane of glass)، تمام برنامه‌های کاربردی و دسکتاپ‌های مجازی را به سرعت و سادگی یا از سرویس Cloud یا به صورت On- Premise ارائه و مدیریت می‌نماید.

ذخیره سازی مبتنی بر نرم افزار

مجازی سازی دیتاسنتر

 

Virtual SAN، ذخیره‌سازی بسیار آسان برای زیرساخت‌های فوق‌همگرا  (Hyper-Converged)

VMware Virtual SAN یا vSAN، یک راهکار ذخیره سازی نرم‌افزارمحور VMware، برای زیرساخت های فوق‌همگرا یا (Hyper-Converged Infrastructure) HCI محسوب می گردد که به‌صورت یکپارچه در Hypervisor قرار دارد.

vSAN در واقع یک معماری نرم‌افزاری است که از یک سرور مجازی‌سازی ‌شده‌ x86 به مجتمع نمودن محاسبات، شبکه‌سازی و Shared Storage می‌پردازد. علاوه بر آن Virtual SAN با کلاستربندی فلش‌ها یا هارد دیسک‌های (HDD) متصل به سرور، عملکردی بالا و Shared Storageهای بسیار انعطاف پذیر ارائه می‌نماید. این راهکار از اجزاء سخت افزاری ۳۲ بیتی استفاده می‌کند که به‌ راحتی با CTOهای بسیار کمتر (حداکثر۵۰ درصد) مقیاس‌بندی می‌شوند.

مجازی‌سازی شبکه

مجازی سازی دیتاسنتر

 

رویکرد مجازی‌سازی شبکه NSX، همانند مجازی‌سازی سرور برای Compute، برای اپراتورهای دیتا‌سنتر این امکان را فراهم می‌سازد تا شبکه‌های فیزیکی خود را به عنوان یک Pool برای ظرفیت انتقال در نظر گیرند که در صورت نیاز می‌توان مورد استفاده قرار داده یا  کاربری آن را تغییر دهند. در این رویکرد همانطور که ماشین مجازی به عنوان یک Container برای نرم‌افزار به شمار می‌رود که CPU منطقی، حافظه و Storage را برای برنامه ارائه می‌نماید، شبکه مجازی نیز یک Container برای نرم‌افزار محسوب می‌شود که فاکتورهای منطقی شبکه را برای بارهای کاری متصل، سوئیچ‌های منطقی، روترها، فایروال‌ها، Load Balancerها، VPNها و موارد دیگر ارائه می‌کند.

مجازی سازی سرور

مجازی سازی دیتاسنتر

 

مجازی‌سازی سرور موجب بهبود کارایی و دسترس‌پذیری منابع و برنامه‌های IT می‌گردد. این فرآیند به مدیران در کاهش انجام امور تکراری برای مدیریت سرور منجر شده و زمینه نوآوری در ساختار کسب‌ و ‌کار را برای آنان فراهم می‌نماید. بازار مجازی سازی سرور با توجه به سادگی، صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌ها به دلیل کاهش نیاز به سخت‌افزار و بهبود کارایی سرور، به سرعت گسترش یافته است.

مزایای مجازی سازی VMware